40-lecie Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli


35-lecie Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli

30 rocznicę powstania szkoły świętował Pan razem z nami ciesząc się jej sukcesem dzieląc wspomnieniami z trudnego okresu tworzenia swego dzieła.
35 rocznicy istnienia szkoły los nie dał wspólnie przeżywać.

Uroczystości z nim związane rozpoczęliśmy spotkaniem z Panem na miejscu wiecznego spoczynku. Przyszliśmy tutaj, aby w ciszy, zadumie, słowami wspólnej modlitwy podzielić się swoimi troskami i radościami, podziękować za to, że jesteśmy, za trudne lecz dobre początki, za siłę jaką Pan w nas zaszczepił.

9 X 2011 r. podczas mszy świętej w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zduńskiej Woli uczniowie, nauczyciele, pracownicy, absolwenci, rodzice i przyjaciele, modlitwą dziękowali artyście, dyrektorowi, pedagogowi, wychowawcy młodzieży za podjęcie misji tworzenia szkoły artystycznej w niezwykle trudnych warunkach, za oddaną pracę, skromność, wielkie serce i zrozumienie.

Oficjalną część jubileuszowych uroczystości szkoły zakończyło odsłonięcie w holu szkoły tablicy upamiętniającej postać dyrektora Franciszka Kubiaka, ufundowanej przez społeczność szkoły, wykonanej przez Jego ucznia – artystę rzeźbiarza Zbigniewa Gąsiorowskiego.

Aktu odsłonięcia dokonała wdowa po zmarłym dyrektorze Pani Helena Kubiak w asyście córki Magdaleny i syna Przemysława.

W imieniu rodziny, ciepłe słowa podziękowań, skierował do fundatorów i wykonawcy tablicy syn zmarłego dyrektora Pan Przemysław Kubiak.

Bogumiła Werner

Relacja z obchodów 35-lecia Liceum Plastycznego
materiał Telewizji Centrum